Najnowsze teatralne wieści

24.102017

III USTRZYCKA TEATROMANIA już za miesiąc – 27-28 listopada br.

Zaraz początkiem roku szkolnego rozesłaliśmy do  bieszczadzkich szkół regulamin i kartę zgłoszenia.

Dziś przypominamy regulamin i SERDECZNIE ZAPRASZAMY, a kartę zgłoszenia można ściągnąć ze strony Ustrzyckiego Domu Kultury. Do zobaczenia więc na teatralnych, ustrzyckich deskach scenicznych.

SZAN0WNI DYREKTORZY I NAUCZYCIELE SZKÓŁ
DRODZY MŁODZI LUDZIE! KOCHANE DZIECIAKI 
Już trzeci rok z rzędu pragniemy z całego serca zachęcić i zaprosić do wzięcia udziału w
III USTRZYCKIEJ TEATROMANI- Bieszczadzkim Spotkaniu Teatrów Szkolnych.
O idei powstania tego wydarzenia pisaliśmy rok i dwa lata temu, więc pozwolimy sobie już tylko wspomnieć, że praca i zabawa z teatrem i przez teatr niesie z sobą niezliczone wartości. Po pierwsze dowartościowuje człowieka, po drugie pozwala zmierzyć się z różnymi rolami społecznymi, a po trzecie pokazuje że rozwój osobisty (duchowy, mentalny i emocjonalny) buduje się m. in. różnymi artystycznymi drogami. Poza tym mądry teatr wyrabia ogromnie wiele wartości niezbędnych do funkcjonowania człowieka w każdym społeczeństwie.
Tak więc niech III USTRZYCKA TEATROMANIA będzie kolejnym, wspólnym spotkaniem pasjonatów teatru, dla których najważniejsza jest atmosfera całego przedsięwzięcia, a forma konkursowa niech służy tylko ukazaniu i docenieniu dobrych kierunków rozwoju. Pragniemy aby współtwórcami festiwalu byli sami jego uczestnicy, od początku do końca kreując jego atmosferę i wpływając na jego klimat i kształt.
Zachęcamy do szczegółowego wczytania się w poniższy regulamin, gdyż w związku z reformą edukacyjną nastąpił podział na trzy, a nie dwie jak w poprzednich latach, oddzielne kategorie
REGULAMIN
1. Do udziału w III USTRZYCKIEJ TEATROMANI zachęcamy i zapraszamy szkoły z terenów:
Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne, Gminy: Czarna, Lutowiska, Miasto i Gmina Lesko,
Gminy: Olszanica, Solina, Cisna, Baligród, Komańcza, Zagórz oraz Miasto i Gmina
Sanok
27 Listopada (poniedziałek) : grupy teatralne szkół podstawowych, klasy 0- 7, w dwóch oddzielnych kategoriach:
I kategoria: klasy 0 – III
II kategoria klasy IV- VII

28 listopada (wtorek) :
III kategoria: grupy teatralne gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

2. Czas trwania spektaklu nie może przekraczać:
– szkoły podstawowe – 15 min
– gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne – 25 min
3. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest dostarczenie do sekretariatu Ustrzyckiego Domu Kultury lub nadesłanie, wypełnionej karty zgłoszenia na adres organizatora z dopiskiem: „USTRZYCKA TEATROMANIA” najpóźniej do dnia 15 listopada
4. Do udziału zapraszamy mini spektakle prezentujące różne formy teatralne: teatr dramatyczny, tańca, osoby i wyobraźni, lalki, animacji przedmiotu, plastyczny, teatr poezji itd.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publicznego wykorzystania dokumentacji fotograficzno- filmowej dokonanej w trakcie .
6. Kolejność występów ustala organizator. Jednak wszystkie zgłoszone grupy prosimy o udział w całym dniu festiwalowym.
Dokładny program umieszczony zostanie na stronach www.parra.com.ploraz www.ustrzyckidomkultury.pl najpóźniej do 20 listopada.
7. Organizatorzy zapewniają: nagłośnienie, oświetlenie i obsługę techniczną. Nie zapewnia się żadnych rekwizytów.
8. Organizatorzy nie zwracają uczestnikom kosztów podróży.
9. Występy grup oglądać i analizować będzie profesjonalne jury, które po każdym obejrzanym spektaklu będzie do dyspozycji Opiekuna zespołu obejrzanego spektaklu, służąc radą i podpowiedziami merytorycznymi i dobrym słowem. W roku bieżącym dobrymi duchami spotkań, naszymi jurorami będą:
– DAGNY CIPORA- Przewodnicząca jury, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, aktorka Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie wywodząca się z Teatru Formy PARRA
– MAREK KOŚCIÓŁEK- członek jury – założyciel, reżyser i aktor jednego z najlepszych
w Polsce teatrów offowych- „ KRZYK” z Maszewa
– ANIA GNIEWSKA- członek jury- aktorka Teatru KRZYK z Maszewa
10. Impreza koordynowana i prowadzona będzie przez członków Teatru Formy PARRA, który nie bierze udziału w zmaganiach konkursowych.
11. W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje Organizator