Najnowsze teatralne wieści

06.022017

Jest nowy… Będzie dobry :)

Czasami trudno szukać usprawiedliwienia że tak dawno nas tu nie było.  Uwierzcie że nie musi szukać na siłę usprawiedliwienia osoba prowadząca stronę,  dlatego też nie mówi „przepraszam”. Czasami życie pisze swoje scenariusze i już. Ale pozwólcie że w kilku zdaniach zrelacjonujemy ten przeszły czas.

Listopad 2016 roku, a dokładnie 28-29 listopada zorganizowaliśmy II Ustrzycką Teatromanię- Bieszczadzkie Spotkania Teatrów Szkolnych. Było magicznie, bo z dusza teatru, młodych pasjonatów sztuki oraz ich wspaniałych nauczycieli  i naszych cudownych jurorów. Tym razem wspólnie z Dagny Cipora, oglądali, wspierali, doradzali też aktor: Mateusz Mikoś oraz reżyser Paweł Wrona.

Grudzień 2016, a właściwie jego końcówka, czyli wigilia. Nie mogło jej zabraknąć w kręgu „starych” i „młodych” PARROWICZÓW i  przyjaciół Parry. Był oczywiście biały obrus na czarnych deskach scenicznych, opłatek, kolędy… wspomnienia i plany.

Luty 3,4,5… To czas nowych wyzwań związanych z kolejnym, chyba już trzydziestym piątym spektaklem Teatru Formy PARRA który zaistnieje premierowo w trakcie XIX PARROWYCH WIECZORÓW PREMIEWROWYCH w dnia 21- 22 kwietnia 2017 r. w Ustrzyckim Domu Kultury.  Uczyliśmy się tej pięknej, ale i nie łatwej  sztuki od jednego z najlepszych w kraju-  Krzysia Wawrzyniaka z zespołu „Drużyna Wawrzyna”.

A kolejne nasze wyzwanie to?  8 lutego i – pierwsze spotkanie warsztatowe  z Marianną Jara- i nauka  śpiewu… utworów.., które chcemy śpiewać na żywo, a potem  w akompaniamencie, jak sie uda to tylko bębnów,  wykorzystać w nowym spektaklu.

Tak więc jak widzicie Kochani nasi Przyjaciele i Widzowie…. Nie śpimy! Działamy!