Najnowsze teatralne wieści

15.122021

Nagroda specjalna dla PARRY

 

Wróciliśmy z Teatru W.Siemaszkowej w Rzeszowie z konfrontacji teatralnych, w których uczestniczyliśmy w dniach 2-4.12.21 r. Na dodatek wróciiliśmy z tarczą. Z „Broszą Wandy” i Nagrodą specjalną za poruszającą kreację zbiorową.
Nie ukrywam, że tylu wspaniałych słów od jurorów już dawno nie usłyszeliśmy, choć i dawno nigdzie poza Ustrzykami nie graliśmy. Każdy z trzech jurorów ( Grażyna Tabor –Racibórz, Marek Kościółek – Maszewo, Karol Kadłubiec- Rzeszów) przez co najmniej 15 min. wymieniał zalety spektaklu, i to pod każdym względem: rytmu, plastyki, czystości, konsekwencji scenicznej, muzyki, estetyki, aktorstwa, choreografii, reżyserii. A każde kolejne słowo sprawiało, że skrzydła rosły u ramion, a w głowie myśli – WARTO!
Dziękuję pięknie swoim młodym „aktorom” za tak wspaniałe zaistnienie na profesjonalnej scenie. Za serce, oddanie, mądrość w dyskusjach przy omówieniach i za to że Wam się po prostu CHCE.
Dziękuję Dyrekcji Teatru Siemaszkowej za zaproszenie, świetną organizację, a Pani Uli za ciepłą opiekę.
I tak na koniec do Wszystkich, którzy zachcą te wypociny poczytać. Pamiętajmy, że teatr był, jest i będzie kulturą z tak zwanej wyższej półki, ale dla Wszystkich i Wszędzie, w dużych i małych miastach. Zwłaszcza dziś w natłoku bylejakości, łatwej rozrywki, czy estetyczno-artystycznej miernoty.
Grażyna Kaznowska – prowadząca teatr, reżyser spektaklu